<< Kommunens udbud

Se de aktuelle udbud

<< Få indflydelse...

Tilmeld dig  Håndværksrådets Analysepanel og få indflydelse

<< Spar dit kontingent

Spar dit kontingent og mere til - rabatter til gavn for dig og din virksomhed

Vi samarbejder med:

Håndværksvirksomheder opdelt i faggrupper

EL, VVS



Haderslev El-teknik,

Allan Attermann

El-Strøm, Christian Buch

El-installatør Erik Sørensen

Slagtergades Installationsforretning,
Michael Jessen

El-Tek, Leif Hansen

Haderslev El-teknik, Knud Jensen

Sydjysk El-Service, Tommas Nielsen

AG Electric, Christian Hansen

AG Electric, Jon Einarsson

Skrydstrup El, Peter Tramm

Hammelev Elforretning,

Arne Woldemar

Kemp & Lauritzen, Peter Østergaard

Trevia A/S, Ole Skovshoved

Svend Petersen ApS, Henrik Petersen

VVS Søberg, Kent Nielsen

Aage Jørgensen VVS,

Lars Jørgensen

Aage Jørgensen VVS,

Finn Jørgensen




Beton, murer, kloak, entreprenør, haveanlæg



Henrik Burich A/S, Henrik Burich

Torben Clausen A/S, Helge Godtfeldt

Murermestrene Thomas Hans, Thomas Hans

Carl Nielsen ApS, Torben Nielsen

Murermestrene Thomas Hans,

Stig Thomsen

Nielsen Have & Anlæg, René Nielsen

H .C. Schleidt, Michael Schleidt

Andersen & Maimburg,

Claus Maimburg

Østergaard Byg ApS,

Jacob Østergaard Hansen

Østergaard Byg ApS

Øsby Entreprenør- & Kloakservice,

Mogens Anker

Murermester Martin Paulsen

Næssets Kloakservice, Torben Lund

Chr. Johansen A/S, Lars Jørgensen

Lars Knudsen Invest ApS,

Lars Knudsen

Grøn Harmoni, Simon Dyhrfjeld



Maler, gulv, gardin



N. P. Sørensen Malerforretning,

Jacob Sørensen

Garant Gulve & Gardiner, Jørn Høi

Jysk Gulvafslibning, Per Braad

Grossmann Malerfirma,

Dean Grossmann

Lorenzens Gulvservice,

Søren Lorenzen

MS-Maler, Morten Simonsen

H. Carstensen Malerforretning,

Gregers Pedersen

MT Gulve & Gardiner,

Karsten Løgstrup




Tømrer, snedker, glas, tagdækning, låsearbejde



Reinold Jørgensen Tømrer- & Snedkerforretning, Bo Jørgensen

Erik Petersen A/S, Torben Riis

Klintevejs Bygningssnedkeri ApS,

Villy Jepsen

Knud Iwers Snedker- og Tømrerforretning, Knud Iwers

Gammel Haderslev Tømrerforretning, Gerdt Niemann

CAWO A/S, John Carstensen

Tømrer- & Snedkerforretning

Carsten Lorenzen

Glasmontøren, Søren Dall

Syddansk Tagdækning, Jan Kahl

Tømrermestrene Hansen & Larsen, Jacob Larsen

Tømrermestrene Hansen & Larsen, Torben Hansen

AC Byg, Anders Christensen

SB Tømrer, Steffen Bjerg

SB Tømrer, Per Jensen Martensen

Haderslev Låseteknik ApS,

Lars Østergaard

Tømrerfirma AQV, Preben Müller

Lars Greisen Snedker- & Tømrerforretning, Lars Greisen

Paulsen Tømrer og Tagdækning ApS,

Rudi Paulsen

J.J. Montering, Niels Jakobsen

Tømrermestrene

Christiansen & Skøtt,

René Christiansen, Brian Skøtt




Smed og montage



Black Industrimontage, Mogens Black

RE TEC Miljø ApS, Kjeld Jensen




Leverandør til byggebranchen



Davidsen, Uwe Petersen

Flyvholm Beslag & Værktøj A/S

Bygma A/S, Hans Kiær

Bygma A/S

FlexLej ApS, Marc Thygesen





Produktion



Sophus Fuglsang Export Maltfabrik,

Brian Duus

Pølsegården, Steen Lampe

Haderslev Fjernvarme,

Morten Hartmann

Naturmælk, Mathias Møller



Revisor, advokat, pengeinstitut, forsikring, bogholderi



Danske Bank, Jan Poulsen

Frøs Sparekasse, Lars Gellert

Nordea, Michael Vinum Lund

Jyske Bank, Poul Brændekilde

Beierholm, Søren Mikkelsen

BDO ScanRevision,

Jakob Ørkild Jensen

Buch Advokatfirma,

Frederik Gjerulf

Profors ApS, Birgit Steffensen

Sydbank, René Hoffbeck

Kreditbanken, Anders Hansen

Spar Nord, Søren Andersen

Broager Sparekasse,
Ole Andersen

Ernst & Young, Lars Mortensen



Liberal erhverv



Gildberg A/S, Karsten Jespersen

I Fix Apple, René Koch

OB Radio-TV, Ole Bøgelund Petersen

Park by Korsvik, Anette Nielsen

Kontor Syd, Ole Kirkegaard

Shell - 7-Eleven, Morten Frandsen

Sydjysk Bilsyn ApS, Søren Petersen

Danbolig Vojens, Bent Dall





Diverse



Haderslev Handelsskole

Haderslev Stiftsbogtrykkeri, Finn Dall

Haderslev Elektro, Kurt Beim

Danish Computer Group, Lars Toft

Tegnestuen Mejeriet,

Mikkel Martinusen

Tegnestuen Mejeriet,

Steen Jørgensen

Udlejer Brian Duus

Degn Marketing, Ken Degn

HAB, Christian Skovfoged

Malle Skov og Have,

Erik Haarhøj Malle

Total-Tjek, Kenneth Madsen

HR Supporten,

René Høegh Pedersen

MM-Skilte.dk, Mads Møller

Haderslev Erhvervsråd,

Jan Hyldal

M-lyd, Morten Larsen

Hoeg.dk, Michael Hoeg Sørensen

Tegnestuen Radik, Lasse Radik

Avnø Byggerådgivning ApS,

Michael Andersen

Skilte & Print, Rikke Christiansen

Skilte & Print, Ninette Skøtt Nielsen

UC Syd, Kim P. Petersen

Sweco Danmark A/S, Tjalfe Helgesen

Personlig medlem

John Jensen

Chr. Juhl

Lars L. Madsen, Blue Tech

Peder Dybsø Pedersen

Claus Witt, Berg Advokater

Ole Jensen, N.C. Jensen Maskinfabrik

Jan Kleemann, EUC Syd

Stephan Ravn Berg, Berg Advokater

Christian Platz,
N.C. Jensen Maskinfavrik

Charlotte Sørensen, Flertal ApS

Passiv medlem



Arne Ohlsen

Olav Juhl

Peter Sørensen

Andreas Gaarde

Helmuth Christensen

Bent Jørgenesn

Erik Gram

Haderslev Haandværker- & Industriforening - c/o Haderslev El-teknik ApS, Norgesvej 51 E, 6100 Haderslev, Tlf. 7353 0000 - www.hhif.dkinfo@hhif.dk

Følg med og

få indflydelse...