<< Kommunens udbud

Se de aktuelle udbud

<< Få indflydelse...

Tilmeld dig  Håndværksrådets Analysepanel og få indflydelse

<< Spar dit kontingent

Spar dit kontingent og mere til - rabatter til gavn for dig og din virksomhed

Vi samarbejder med:

Håndværksvirksomheder opdelt i faggrupper

EL, VVS



Haderslev El-teknik,

Allan Attermann

El-Strøm, Christian Buch

Bjarne Thomsen Blikkenslager

Sommersted Blikkenslagerfirma

AG Electric, Jan Einarsson

El-installatør Chr. Juhl

Blue-Tech, Lars L. Madsen

Slagtergades Installationsforretning

El-Tek, Leif Hansen

El-installatør Erik Sørensen

Haderslev El-teknik, Knud Jensen

Sydjysk El-Service, Tommas Nielsen

AG Electric, Christian Hansen

Skrydstrup El, Peter Tramm

Hammelev Elforretning,

Arne Woldemar

Trevia A/S, Ole Skovshoved

Svend Petersen ApS, Henrik Petersen

Kemp & Lauritzen, Peter Østergaard


VVS Søberg, Kent Nielsen

Aage Jørgensen VVS,

Lars Jørgensen

Aage Jørgensen VVS,

Finn Jørgensen




Beton, murer, kloak, entreprenør, haveanlæg



Henrik Burich A/S, Henrik Burich

Torben Clausen A/S, Helge Godtfeldt

Murermestrene Thomas Hans, Thomas Hans

Carl Nielsen ApS, Torben Nielsen

Murerfirma Bent Jørgensen

Murermestrene Thomas Hans,

Stig Thomsen

Murermester Martin Paulsen

Nielsen Have & Anlæg, René Nielsen

H .C. Schleidt, Michael Schleidt

Andersen & Maimburg,

Claus Maimburg

Østergaard Byg ApS,

Jacob Østergaard Hansen


Øsby Entreprenør- & Kloakservice,

Mogens Anker

Næssets Kloakservice, Torben Lund

Chr. Johansen A/S, Lars Jørgensen

Lars Knudsen Invest ApS,

Lars Knudsen






Maler, gulv, gardin



H. Carstensen Malerforretning,

Gregers Pedersen

N. P. Sørensen Malerforretning,

Jacob Sørensen

MT Gulve & Gardiner,

Karsten Løgstrup

Garant Gulve & Gardiner, Jørn Høi

Jysk Gulvafslibning, Per Braad

Grossmann Malerfirma,

Dean Grossmann

Lorenzens Gulvservice,

Søren Lorenzen

MS-Maler, Morten Simonsen




Tømrer, snedker, glas, tagdækning, låsearbejde



Reinold Jørgensen Tømrer- & Snedkerforretning, Bo Jørgensen

Erik Petersen A/S, Torben Riis

Klintevejs Bygningssnedkeri ApS,

Villy Jepsen

CAWO A/S, Lars Wolf

Knud Iwers Snedker- og Tømrerforretning, Knud Iwers

Gammel Haderslev Tømrerforretning, Gerdt Niemann

CAWO A/S, John Carstensen

Tømrer- & Snedkerforretning

Carsten Lorenzen

Syddansk Tagdækning, Jan Kahl

Glasmontøren, Søren Dall

SB Tømrer, Per Jensen Martensen

Tømrerfirma AQV, Preben Müller

Hansen & Larsen, Jacob Larsen

AC Byg, Anders Christensen

SB Tømrer, Steffen Bjerg

Nordic Waterproofing, Mathias Møller

Lars Greisen Snedker- & Tømrerforretning, Lars Greisen

Paulsen Tømrer og Tagdækning ApS,

Rudi Paulsen

J.J. Montering, Niels Jakobsen

Tømrermestrene Hansen & Larsen,

Torben Hansen, Jacob Larsen

Haderslev Låseteknik ApS,

Lars Østergaard

Tømrermestrene

Christiansen & Skøtt,

René Christiansen, Brian Skøtt








Smed og montage



NC Jensen Maskinfabrik,

Ole Jensen

NC Jensen Maskinfabrik,

Christian Platz

Black Industrimontage, Mogens Black

RE TEC Miljø ApS, Kjeld Jensen






Leverandør til byggebranchen



Davidsen, Uwe Petersen

Flyvholm Beslag & Værktøj A/S

Bygma A/S, Hans Kiær

FlexLej ApS, Marc Thygesen






Produktion



Sophus Fuglsang Export Maltfabrik,

Brian Duus

Pølsegården, Steen Lampe

Haderslev Fjernvarme,

Morten Hartmann




Revisor, advokat, pengeinstitut, forsikring, bogholderi



Danske Bank, Jan Poulsen

Frøs Sparekasse, Lars Gellert

Nordea, Michael Vinum Lund

Broager Sparekasse,
Ole Andersen

Spar Nord, Søren Andersen

Sydbank, René Hoffbeck

Kreditbanken, Anders Hansen

Jyske Bank, Poul Brændekilde

EY, Lars Mortensen

Beierholm, Søren Mikkelsen

Kreditbanken, Anders Hansen

BDO ScanRevision,

Jakob Ørkild Jensen

Berg Advokater, Stephan Ravn Berg

Flertal ApS, Charlotte Sørensen

Profors ApS, Birgit Steffensen

Buch Advokatfirma,

Frederik Gjerulf

Ret & Råd, Claus Witt

Ret & Råd,

Cathrine Degenkolv Bøhne



Liberal erhverv



Salon Nr. 1, Peder Dybsø Pedersen

Gildberg A/S, Karsten Jespersen

Sydjysk Bilsyn ApS, Søren Petersen

I Fix Apple, René Koch

OB Radio-TV, Ole Bøgelund Petersen

Salon Korsvik ApS, Anette Nielsen

Kontor Syd, Jacob Jeppesen

Shell - 7-Eleven, Morten Frandsen





Diverse



Haderslev Handelsskole

Haderslev Stiftsbogtrykkeri, Finn Dall

Haderslev Elektro, Kurt Beim

Danish Computer Group, Lars Toft

EUC Syd, Bygge & Anlæg Haderslev,

Jan Kleemann

Tegnestuen Mejeriet,

Mikkel Martinusen

Degn Marketing, Ken Degn

HAB, Christian Skovfoged

Malle Skov og Have,

Erik Haarhøj Malle

Haderslev Erhvervsråd,

Jan Hyldal

HR Supporten,

René Høegh Pedersen


Udlejer Brian Duus

Total-Tjek, Kenneth Madsen

MM-Skilte.dk, Mads Møller

M-lyd, Morten Larsen

Factum2, Henrik Lundgaard

Hoeg.dk, Michael Hoeg Sørensen

Tegnestuen Radik, Lasse Radik

Avnø Byggerådgivning ApS,

Michael Andersen

UC Syd, Kim Petersen

Skilte & Print, Rikke Christiansen

Skilte & Print, Ninette Skøtt Nielsen


Personlig medlem

Peter Sørensen

Erik Gram

John Jensen

Passiv medlem



Arne Ohlsen

Olav Juhl

Hans D. Dirks

Andreas Gaarde

Preben L. Bork

Helmuth Christensen

Kent Cording







Følg med og

få indflydelse...

Haderslev Haandværker- & Industriforening - c/o Haderslev El-teknik ApS, Norgesvej 51 E, 6100 Haderslev, Tlf. 7353 0000 - www.hhif.dkinfo@hhif.dk